CURSE DE LINIE FOCSANI-ITALIA

Curse regulate de transport persoane avem pe ruta Focsani- Italia cu sosire in Italia :  Trieste – Mestre – Padova – Ferrara – Vicenza – Verona – Brescia – Bergamo – Milano – Torino – Genova – Asti – Alexandria – Voghera – Piacenza – Cremona – Parma – Modena – Reggio Emilia – Bologna – Ravena – Forli – Rimini – Pesarro – Ancona – Pescara – Termoli-Fogia – Bari – Brindisi – Lecce – Galatina – Taranto – Prato – Firenze – Arezzo – Perugia – Terni – Orvieto – Roma – Napoli – Salerno – Battipaglia – Potenza – Castrovillari – Lamezia Terme – Catanzaro – Cosenza – Vibo Valentia – Reggio Calabria.

 Focsani denumit în multe scrieri Orasul de pe Milcov,  municipiul Focsani, resedinta judetului Vrancea de astazi, a intrat în constiinta românilor drept Orasul Unirii.

Oraşul Focşani se află pe direcţia magistralei feroviare Bucureşti-Ploieşti-Buzău-Suceava, iar drumul european 85 (E85) formează centura oraşului.

Cele mai importante obiective turistice din Focşani fac parte din patrimoniul cultural al judeţului Vrancea. Teatrul „Maior Gheorghe Pastia” ,Mausoleul Eroilor, al cărui cerere pentru construire datează din 1926, când Societatea "Mormintele Eroilor" a solicitat sprijin material pentru ridicarea unui mausoleu, care să adăpostească osemintele unor eroi români. Tribunalul Vrancea- În 1909, pe locul numit “chetrele de moară”.

Transportul de persoane pe ruta Focsani - Italia este in zilele de Marti si Vineri la ora 08.00 din fata magazinului Dedeman. Pe acest traseu Focsani - Italia puteti beneficia de o calatorie cu autocarul dotat modern cu soferi instruiti special pentru a va fi de ajutor si in privinta bagajelor dar si a necesitatilor dumneavoastra.

Pretul unui bilet din Focsani - Italia este de la 75 € pana la 100 € acesta diferind de fiecare oras din Italia. Se pot lua in pretul biletului 50 kg de bagaj de persoana care vor fi depuse in cala autocarului, iar in interiorul autocarului  aveti dreptul la un bagaj de mana.

Pretul unui bilet Focsani - Italia pentru copii mai mici de 10 ani oferim o reducere de 20 € din pretul normal. Grupurile care calatoresc pe aceasta ruta Focsani- Italia beneficiaza de reduceri.

Zilele de retur din Italia - Focsani sunt Joi si Duminica , pretul unui bilet este intre 80 € si 100 € depinde din ce oras din Italia doriti sa va intoarceti.

Italia este un stat european,fiind localizat in sudul continentului.Peninsula Italica este foarte cunoscuta pentru arta si cultura sa,dar si pentru numeroasele atractii turistice.

Rezervari si informatii puteti obtine la numerele de telefon 0232.213.881. - 0749.473.468. - 0767.021.208.

RUTA 1 RUTA 2 RUTA 3 RUTA 4
 ORAS ORA ORAS ORA ORAS ORA ORAS  ORA
 BRAILA-GARA 05.30 FOCSANI-DEDEMAN 08.00  BUCURESTI-CARREFOUR-BANEASA 09.30 PIATRA NEAMT-GARA 12.30
 GALATI-McDONALDS  06.00 MARASESTI-MASOLEU 08.30 PLOIESTI-LIDL 11.00 TOPLITA-FAST FOOD  16.30
 TECUCI-HOTEL TURIST 07.00 ADJUD-GARA 09.00  BRASOV-GARA 13.00  REGHIN-LUKOIL 18.00
 BARLAD-GARA  08.30  ONESTI-AUTOGARA 10.00  FAGARAS-CENTRU 14.15 TARGU MURES-VOIAJOR 19.00
 HUSI-GARA 08.30 BACAU-LIDL 10.30  SIBIU-PECO EUROIL  15.30  LUDUS-AUTOGARA 19.00
 VASLUI-LIDL 09.00 ROMAN-AUTOGARA 11.45 SEBES-MINIMAX  17.00  TURDA-GARA 19.45
 IASI-FILARET 10.00 ------ ALBA IULIA-GARA 17.40 CLUJ-BILA 20.30
 HARLAU-RARESOAIA 11.00 BOTOSANI-OMV 09.30 DEVA-GARA  18.30 HUEDIN-CENTRU 21.30
 PASCANI-PETROM 11.30 SUCEAVA-AUTOGARA 10.30 AIUD-PENY 19.00 ALESD-CENTRU 22.30
 TARGU NEAMT-AUTOGARA 12.30 FALTICENI-AUTOGARA  11.15  ORADEA-GARA 23.00

GRAFIC ITALIA

ITALIA-SUD  ORA ADRIATICA  ORA NORD  ORA
 TRIESTE 09.00 IMOLA 14.30 VICENTA 13.00
 MONFALCONE 09.30 FORLI 15.00 VERONA 14.00
MESTRE 10.30 CESENA  15.15 BRESCIA 15.00
 PADOVA 11.00 RAVENA 16.00 BERGAMO 16.00
 ROVIGO 12.00  RIMINI 16.30 MONZA 17.00
 FERRARA 13.00 PESARO 17.00 MILANO 18.00
 BOLOGNA 14.00 FANO 17.30  NOVARA 18.30
 PRATO 15.30  SENEGALLIA 18.00  VERCELI 19.00
 FIRENZE 16.00 ANCONA  18.30 TORINO 20.00
 AREZZO 18.00 CIVITANOVA MARCHE  19.00  ASTI 20.30
 ORVIETO 19.00  SAN BENEDENTTO 19.30 ALESSANDRIA 21.00
ROMA 20.00 GIULIANOVA 19.45 TORTONA 20.30
FROSINONE 20.30 PESCARA 20.00 GENOVA 21.00
CASSINO 21.00 VASTO 20.30  VOGHERA 19.00
CASERTA 22.00 TERMOLI 21.00 PAVIA  18.30
NAPOLI 23.00 SAN SEVERO 22.00  LODI 18.30
SALERNO 00.00  FOGGIA 22.30  PIACENZA 16.30
BATTIPAGLIA 01.00 ANDRIA 22.45  CREMONA 16.00
POTENZA ...  BARI 23.00  PARMA 15.30
LAURIA ...  MATERA 23.30  REGGIO EMILIA  15.00
CASTROVILLARI ...  BRINDISI 02.00 MODENA 14.30
ACRI ... LECCE 03.00 CARPI ...
COSENTA ...  MANDURIA 01.00  MANTOVA ...
LAMEZIA TERME ... TARANTO 01.30 CREMA ..
CATANZARO ... GINOSA ... BRA ...
VIBO VALENTIA ... PISTICCI ...
ROSARNO  ... POLICORO ...
GIOIA TAURO  ... MARTINA FRANCA ...
REGGIO CALABRIA ...  FASANO  ...

 Transport persoane Focsani Italia